Softwarový koncern SAP zcela opouští ruský trh

0
198
Press enter button on the keyboard computer Shield cyber Key lock security system abstract technology world digital link cyber security on hi tech Dark blue background, Enter password to log in. lock finger Keyboard

Softwarový koncern SAP rovněž z důvodu ruského útoku na Ukrajinu opouští ruský trh. Společnost se sídlem ve Walldorfu oznámila další dva kroky pro řízené ukončení operací v Rusku.

Koncern již dříve zastavil cloudové služby v Rusku, přestal tam prodávat nové produkty. SAP dal firmám využívajícím jeho cloudové služby, na které nebyly uvaleny sankce, na výběr smazání dat, převzetí správy dat do vlastních rukou nebo jejich migraci na servery mimo Rusko.

close up programmer man hand typing on keyboard laptop for register data system or access password at dark operation room , cyber security concept

SAP nyní oznámil, že ruským firmám, které se rozhodly pro migraci dat do zahraničí, po uplynutí již neprodlouží předplatné. Koncern kromě toho chce zastavit podporu a obsluhu produktů instalovaných na lokálních serverech v Rusku. „Aktuálně zkoumáme různé možnosti, jak zrealizovat toto rozhodnutí,“ uvedl SAP.