Zisk Baker Hughes v 1. kvartálu vzrostl

0
237
Stack of money coin with trading graph for finance investor. Cryptocurrency digital economy. Financial investment background concept. 3d rendering

Americký koncern Baker Hughes, jeden z největších poskytovatelů služeb v ropném průmyslu, oznámil za 1. kvartál nárůst zisku, protože prudké zdražení komodit podpořilo vrtnou činnost a poptávku po službách na ropných polích.

Ceny ropy prošly od poloviny roku 2020 nejvolatilnějším obdobím, přičemž v 1. čtvrtletí 2022 se zvýšily o více než 38 % v důsledku ruské invaze na Ukrajinu koncem února, která vyvolala obavy o dodávky energií.

Zdražení ropy podpořilo činnost vrtů, přičemž počet vrtných souprav v USA ve sledovaném období vzrostl meziročně o více než 56 % na 673, podle údajů Baker Hughes.

Upravený čistý zisk společnosti se tak za tři měsíce do konce 2022 zvýšil na 145 milionů USD (134,22 milionu eur) nebo 15 centů na akcii z 91 milionů USD nebo 12 centů na akcii před rokem. A tržby vzrostly na 4,84 miliardy USD z loňských 4,78 miliardy USD.

Person holds a smartphone with mobile banking icons projection

„Když se díváme dopředu na zbytek roku 2022, vidíme příznivé pozadí cen ropy a plynu, ale také dynamické provozní prostředí,“ řekl Lorenzo Simonelli, generální ředitel společnosti Baker Hughes.