Srovnání VPN Free VPN Planet versus Private Internet Access: Kterou z nich vybrat?

0
159

Jaká z těchto VPN je lepší: Free VPN Planet Premium, nebo bude lepší PIA? Proklepli jsme si obě VPN, přičemž konečné skóre je 7,6/10 – 8,8/10.

Rychlost připojení Free Planet VPN Premium vs PIA, která z nich je vyšší?

Rychlost připojení patří nejdůležitější parametry u VPN, a platí to i o Free Planet VPN Premium a Private Internet Access.

Průměr downloadu u první VPN dosáhl 68 Mb/s, průměrný download druhé VPN byl 101 Mb/s. Free VPN Planet Premium byla o 33 Mb/s pomalejší nežli Private Internet Access.

Rychlost nahrávání udává upload, u Free VPN Planet Premium byl 63 Mb/s. Private Internet Access dosáhla hodnoty 91 Mb/s. Je tedy o 28 Mb/s rychlejší.

Rychlost odezvy dosáhla u první VPN v průměru 21 ms. Konkurentovi Private Internet Access laboratoř naměřila 11 ms. Čím nižší rychlost odezvy, tím lépe, takže Free Planet VPN Premium byla o 10 ms horší.

Průběžné skóre recenze Free VPN Planet vs Private Internet Access je 5 /10 – 7/10.

Daří se Free Planet VPN Premium přehrávat filmy z Netflixu?

Dostatečná rychlost downloadu je důležitá pro bezproblémové odblokování Netflixu, Free Planet VPN Premium tuto celkem důležitou funkci nezvládá. VPN obvykle stačí zapnout a vybrat zemi, PIA cizojazyčný Netflix odblokovat zvládne.

S aktivovanou VPN můžete rovněž sledovat videa na YouTube, která jsou v Česku skryta, přičemž Private Internet Access takovou funkci zvládá. Druhá z porovnávaných VPNek funkci odblokování videí na YouTube má.

Dobrá VPN by měla podporovat také MultiHop připojení, ochranu před únikem DNS a blokování reklam. Např. Free VPN Planet Premium zahrnuje ochranu DNS a Private Internet Access například zahrnuje white-listing.

Skóre v sekci funkce tak je 5 /10 : 10/10.

Jak si vede Free Planet VPN v počtu zemí a serverů?

Šíře nabídky serverů může napovídat o rychlosti připojení, Free Planet VPN má ve správě 1 260 serverů. V seznamu PIA jsme našli 35 400 serverů. První jmenovaná tak nabízí o 34140 méně .

Obdobně důležitý je počet zemí, kde jsou servery, u PIA během psaní článku byl 78. Druhá VPN nabízí 5, tedy o 73 méně. V této disciplíně tak prohrává .

Důležitým ukazatelem je také počet současně připojitelných zařízení, kterých Free Planet VPN Premium dokáže 10. PIA povoluje současně připojit 10 zařízení. Celý výčet parametrů najdete v článku nejlepší VPN zdarma.

Které platformy nabízí Free Planet VPN a jaké umí PIA?

Při výběru VPN je třeba zkontrolovat podporovaná zařízení, Free VPN Planet zvládá Android, zabezpečí systém přístrojů iPhone, porovnávaná Private Internet Access systém iPhone iOS pokrývá, přístroje s OS Android zvládne připojit.

Sdílení informací o používání VPN uživatelem s policií se řídí zákony země, kde má společnost své sídlo. Free Planet VPN formálně vznikla v Rumunsku. Sídlo druhé srovnávané VPN je v USA.

Aplikace Free VPN Planet nebyla lokalizována v českém překladu, Private Internet Access česky taky lokalizována není.

U známkování podporovaných platforem dosáhla Free Planet VPN bodového součtu 10/10, PIA má 10/10.

Srovnání ceny Free Planet VPN Premium vs. Private Internet Access

Private Internet Access lze pořídit již od 44 Kč měsíčně, objednat druhou z VPN si můžete zdarma. Výsledné hodnocení VPN za poměr ceny a dostupných funkcí je 10/10 pro první ze srovnávaných služeb a 7 /10 pro tu druhou.